סיורי חוויה בתל אביב


בואו לגלות את תל אביב במגוון סיורים מיוחדים לקבוצות, לימי כיף וגיבוש בעבודה, למתנת יום הולדת מפתיעה, לאירוע אישי קצת אחרת, למחוזות הילדות, ליום נישואין, למסיבת רווקות, לחוגי מטיילים וגימלאים ולכל מי שכבר התאהב בתל אביב.
הסיורים לקבוצות במועד המתאים לכם.

אז תבחרו סיור ותצאו איתי יחד לחוויה תל אביבית עם ניחוח של נוסטלגיה, ידע, סיפורים אנושיים המוצגים בהומור ורגש, צלילי עבר והווה שמשתלבים יחדיו והרבה אהבה למקצוע, שגורמת לכל סיור להיות יחיד ומיוחד.

להזמנת סיור:  0502977779

הסיורים מודרכים על ידי נוית ענבר- מורת דרך מוסמכת ומספרת סיפורים. 


אהבה וזוגיות בנווה צדק
הרבה אהבה - גלויה ונסתרת, מחכה לכם בין סמטאות נווה צדק. עגנון, גוטמן, אהרון שלוש, דבורה בארון ועוד דמויות מסקרנות וציוריות קמות לתחייה ומספרות את סיפורן.
סיור המתובל בקצת רכילות והרבה נוסטלגיה, מכתבי אהבה, סיפורי זוגיות, רומנים וריחות אהבה.מפשפשים בשוק- טעימות בשוק הפשפשים
לצד הסיפורים והאגדות על עיר הנמל העתיקה, נטעם מן ההווי היפואי, שלל הריחות, הקולות והצבעים שיש לשוק הפשפשים להציע. נהלך בין הסמטאות עם הרהיטים הישנים, חפצי אומנות עתיקים וערימות המציאות ועד לחנויות הווינטאג' והבוטיק ונחווה ביחד את המהפך שהשוק עבר (ניתן לשלב טעימות ממטעמי השוק: בורקס בולגרי, משקה איירן, חומוס יפואי, מלבי, שקשוקה אצל הד"ר, בקלוואה ועוד... ).
שרונה מתעוררת לחיים

סיור מרתק בגני שרונה ובמושבה החקלאית הפסטורלית שהפכה לקריה.
נהלך בין רחובותיה, בתיה הציורים ומסתוריה התת - קרקעיים של המושבה ונשמע על סיפורם יוצא הדופן של הטמפלרים, אוצר מטבעות סודי, בית הבד הממונע הראשון, פרויקט הזזת הבתים בקפלן, פרק מרתק בתולדות חיל האוויר במרתפי היקב ועל פרויקט השימור המופלא שעוד לא היה כמוהו בארץ.
הקירות מדברים- גרפיטי בתל אביב
נהלך בסמטאות נסתרות, בחצרות אחוריות ובמבוך הנגריות והמוסכים של שכונת פלורנטין, לגלות עולם עשיר של ציורי קיר, ביטויי רגש  לצד ונדליזם, אמירות שנונות ומשפטים שמעלים חיוך. נחווה יחד את ה"גלריה הפתוחה" ונשמע את הסיפור העומד מאחורי היצירות והאומנים.
יפו מסביב לשעון
עיר עתיקה על גבעת כורכר, כנסיות, מסגדים, סמטאות המזלות, אוויר צח של ים, קצת מיתולוגיה, כל זה נמצא ביפו העתיקה... נלך, נטעם מהאווירה ונשמע על מי שכבר היה כאן לפנינו – נפוליאון, אנדרומדה, אבו נבוט, פטרוס, הרצל ועוד רבים אחרים. כי אין כמו יפו... בלילות וגם בימים.
(הסיור ילווה בשירים מתנגנים על יפו)על קצה המזלג - שוק לוינסקי
ריחות, צבעים, טעימות ומטעמים בשוק לוינסקי והצצה לסיפורה של יהדות סלוניקי. בין הבסטות של השוק ושקי התבלינים המריחים, נשמע סיפורי אוכל טעימים, נציץ לעולמם הקסום של התבלינים ושימושיהם השונים ועם ה"אוכל" יבוא התיאבון. הסיור יכלול מגוון טעימות בניהם: בורקס טורקי, תבשיל אורז מיוחד, מרציפן בעבודת יד, מגש גבינות ומטבלים ביתיים, ממתק גרוזיני ועוד..
התשמע קולה
סיור ההולך בעקבות דמותן של נשים יוצרות, אשר חיו בת"א בפרקי זמן שונים בחייהן.
לאה גולדברג ואהבותיה, יונה וולך, שעברה את העולם כמו אדם אחוז אש, הרומן הסוער בין אלכסנדר פן ורובינא ומשולש רומנטי גלוי בין רחל מרכוס, צילה בינדר ונתן אלתרמן.
עם חיוך וגם דמעה נהלך בתוך סיפור חייהן ואהבותיהן בפינות החבויות של ת"א הקטנה.
הסיור ילווה בהשמעת שירים, מכתבים וקטעי יומן.תל אביב בטעם של פעם
כמעט בכל סמטה תל אביבית קם לתחייה סיפור נוסטלגי אחד או שניים.
נתחיל בסמטה עם אריה שואג ו"קלאפטע אמיתית", נחלוף על פני גן ונשמע על טרגדיית אוהבים, נעלה לפגוש את החברים מרחוב ביאליק: ראובן רובין, טשרניחובסקי, ביאליק ועוד... ונסיים עם ניחוחות יצירה של הבוהמה התל אביבית בבית הקפה של האדון רצקי.
הפנתאון של תל אביב- בית הקברות טרומפלדור
סיפורים על שוכני המצבות בבית הקברות טרומפלדור, היכרות עם האנשים שמאחורי שמות הרחובות בתל אביב, אשר עיצבו את דפי ההיסטוריה והתרבות. סיור מרגש במנהרת הזמן לראשית ימיה של העיר.


לאורך השדרה הראשונה
סיור נוסטלגי לאורך שדרות רוטשילד, ליבה הפועם של תל אביב.
נתחיל בדיונות חול, הגרלת צדפים ושלל הדמויות הצבעוניות של מייסדי העיר.
נחלוף על פני בתי החלומות, מלונות הפאר, פסלי חוצות ובתי הקובייה הלבנים ונספוג מהאווירה המיוחדת ששוררת בשדרה.
ניחוח של קסם בין בתי העץ
סיור במושבה האמריקאית- גרמנית, פינה ציורית וקסומה ביפו. מלונות פאר, גן קסום, עוגב מרשים ועשרות תימהונים דתיים ואידיאליסטיים, אשר הגיעו לחופי יפו. בין הבתים נספר את סיפורה של המושבה האמריקאית לצד סיפורם של הטמפלרים. לסיום, נסייר במתחם התחנה, שם יצוצו סיפורים מן העבר על הרכבת האיטית לירושלים ובית החרושת של משפחת וילנד.טעימות מתובלות בשרונה

בטעם טוב נכנס למושבה הציורית הטמפלרית ונהלך בין הבתים עם שלל סיפורים משולבים בטעימות קטנות ברוח התקופה. נשמע על הקצב הגרמני שקיבל תעודת הכשר, נתבשם בגינת היין והבירה, נטעם מצמחי תבלין ומרפא אצל הרוקח היהודי, נקנח בניחוח תפוחים בבית הקפה גינטנר- שם ההזמנות מתמלאות בדייקנות גמורה ונסיים במרתפי היין שמחביאים פרשייה מתולדות המדינה.
*ניתן לשלב שלל טעימות בשרונה מרקט.
אחוזת בית מאוהבת
רומנטיקה מראשית ימי ת"א הקטנה. נחלוף על פני בתי המייסדים והרחובות הראשונים, מהם העיר הגדולה החלה לצמוח ומן העבר יצוצו זוגות אוהבים, חלקם חוו אהבה נכזבת וחלקם זכו להגשימה, אחרים חצו גבולות וכמה נותרו עם התקווה - כי עוד
יש מקום לאהבה - בחולות...


                                                   
                                                                    
                                                                                                                 
                                                                                                             כל הזכויות שמורות ©